GTA 6 PC’ye geç mi çıkacak? CEO’dan kafa karıştıran açıklama

İlk olarak 2013 yılında konsollara çıkış yapan GTA 5, 2015 yılında ise PC’ye sunulmuştu. Oyun dünyasının en beklenen yapımlarından biri olan GTA 6 ise bir önceki oyunla benzer stratejiyi izleyebilir. Take-Two CEO’sundan GTA 6’nın Windows sürümüyle ilgili olarak yeni açıklama geldi.

GTA 6 PC için ne zaman sunulacak?

Take-Two CEO’su GTA 6 PC sürümü hakkındaki sorulara kaçamak cevaplar verdi. Oyun PS5 ve Xbox Series X/S için resmi olarak duyurulmuş olsa da, PC için duyuru yapılmaması oyuncuları belirsizlik içinde bıraktı.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, GTA 6’nın çıkışıyla ilgili olarak, “Rockstar’ın platformlara yönelik daha önce de gördüğümüz bir yaklaşımı var ve zamanı geldiğinde daha fazla duyuru yapacaklar” ifadelerini kullandı. Bu konuda kararı Rockstar’a bırakmış olabileceğini söylemek de mümkün.

GTA 5, lansmanından on yıldan fazla süre geçmiş olmasına rağmen Steam‘de en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Bu da Rockstar Games’in PC sürümünü daha geç çıkarmasına yol açabilir.

Take-Two Başkanı Karl Slatoff daha önce yaptığı konuşmada, GTA 6’nın 2025 yılının sonbaharında piyasaya sürüleceğini belirtmişti.

Öte yandan Take-Two Interactive, büyük bütçeli oyunlardaki fiyat artışını kullanmak istiyor. Günümüzde oyunlar 70 dolardan fiyatlandırılıyor olsa da, GTA 6 gibi bir yapım için özel tarife uygulanabilir. Bu da oyunun 100 dolara kadar çıkabileceği anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x